Adriana Konečná

Výcvik psůAgilityHlídání psůPřevýchova psůPříprava na výstavyVýcvik bez majiteleVýcvik s elektrickým obojkem
Zkušenosti:

15 let

Profil:

Výcviku psů se věnuji od 12 let, profesionálně od začátku studia na vysoké škole. Mým prvním psem byl voříšek Peggy, s ní jsem se naučila, jak důležitá je pro každodenní život se psem základní poslušnost, vzájemné porozumění a důslednost při výcviku. Dále mě naučila, jakou podstatu má v psích sportech správná motivace a každodenní fyzická příprava. Nejvíce jsem ale pochopila, jak velké je štěstí potkat správného výcvikáře, který umí vše vysvětlit, předvést a učí nejen psa, ale hlavně mě jako psovoda, protože my lidé jsme většinou ten nejslabší článek.

Od té doby mi rukama prošlo velké množství psů různých velikostí, charakteru a věku, ale také různí psovodi  – od pětileté holčičky, přes dvacetiletého kluka na vozíku (s rotvajlerem!) až po osmdesátidvouletou paní s neskutečným elánem. Vytvořila jsem si vlastní systém výcviku základní poslušnosti, který je srozumitelný a jasný. S tím souvisí i správný systém agility přípravy, jak pro úplné začátečníky, tak pro závodící týmy.

Dále se zaměřuji také na přípravu psů na výstavy, pachové práce, v případě velké vytíženosti majitelů cvičím základní poslušnost s jejich pejsky já sama. Kynologie jde dopředu, jsou zde nové metody, o dost příjemnější než z dob předešlých a každý výcvikář se musí neustále vzdělávat a učit novým věcem, aby je pak mohl předat dál – obyčejným lidem, kteří chtějí svému psovi rozumět a mít s ním pohodový život. Věřím, že poctivou prací, denní pílí, úctou k lidem, zvířatům a přírodě, s nadáním pro výcvik psů se člověk stává vyjímečným cvičitelem, který za sebou nechává znatelné stopy. Budu ráda, když i Vy se připojíte k řadě spokojených klientů, se kterými se budeme s úsměvem na tváři potkávat na cvičišti.

MOTTO:
Pouze zkušený výcvikář může dosahovat výborných výsledků, pouze nezkušený výcvikář měří všechny psy jedním metrem. Každý pes je originál.

Poděkování

Všechny mé úspěchy a rozvoj Bestagility je i Vaše zásluha


Děkuji všem přátelům, rodině a známým, kteří pomáhali při zakládání obou cvičišť a i nadále patří mezi lidi, na které se můžu vždy obrátit, především: mým rodičům, sestře, manželům Kocurkovým, Markétě Kmošťákové, Karolíně Ohřálové, Evě Pavlasové, členům agility party Bestagility, rodině Pravdových a dalším.

Veterinářům, kteří se starají o mé pejsky: MVDr. Voříškovi, MVDr. Kukučovi a MVDr. Polákovi.

A v neposlední řadě děkuji všem klientům, se kterými jsem se potkala na cvičišti, všem agiliťákům, kteří chodí na tréninky. Všem trenérům, kteří mi pomohli dostat se na tak vysokou závodní úroveň a taky závodníkům za jejich soutěživou hnací sílu.

Naše úspěchy

Se svými psy jsem dosáhla těchto společných úspěchů.


uspechy
Vícemistr světa (IMCA) 2017
Vícemistr světa (IMCA) 2009
Mistr ČR Veteránů (2011)
2x Mistr ČR v agility a jednotlivcích (2011, 2017)
2x Vícemistr jednotlivců (2009, 2010)
2x Mistr a Vícemistr ČR v SuperG (2012)
Vícemistr Evropy a 2 x Mistr ČR juniorů (2005, 2006)
Mistr ČR mudíků, Vícemistr ČR border kolií
 2. místo NIGHT TRAIL 2013 dogtrekking na 29 km DTW-1
Vítěz dogtrekkingového závodu Velké Meziříčí na 42 km – 2013
Dosažení doživotního titulu A3 šampion u pěti psů
27 družstevních titulů z mistrovství ČR juniorů, dospělých, v reprezentaci na zahraničních závodech a v mistrovství plemene

HLEDÁTE PROFESIONÁLNÍ VÝCVIK VAŠEHO PSA?