tym

KURZY ZÁKLADNÍ POSLUŠNOSTI

 

Výcvik je veden profesionálně, je dbáno na kvalitu a ne kvantitu, a proto každý začíná individuálně, naučí se porozumět základům poslušnosti a až později přechází do skupiny, kde se již naučené cviky upevňují tak, aby fungovaly i v rušném prostředí. Až pokud pes zvládá cvičení ve skupině, dá se považovat za vycvičeného.

Systém výcviku je směřován především pro ovladatelnost psa v běžném životě, tzn. dbá se na to, aby pes uměl na 100% základní povely, žádné zbytečné povely navíc.

Vždy se učí oba – pes i psovod, není podmínkou, aby ho cvičil pouze jeden majitel, tzn. pokud je to rodinný pes, může se klidně učit celá rodina 🙂 Cvičitelem klidně může být i dítě, psovod se učí společně se psem

Největší důraz je kladen na 100% přivolání a odvolání od rušivých vlivů – není nic lepšího než mít vycvičeného psa a s klidným svědomím mu umožnit volný pohyb bez vodítka a v případě potřeby odvolat např. od druhého psa.

Po zvládnutí základních cviků – je možno dále pokračovat ve výcviku – nejčastěji jde o velmi oblíbený psí sport agility. Kurzy probíhají celoročně, obě cvičiště jsou snadno dostupná také autobusem i vlakem. Vhodný pro štěňata od tří měsíců i starší psy, pro malá i velká plemena – vycvičit lze v podstatě každého psa.

A v neposlední řadě – instruktor je na každém výcviku stejný, vzdělaný v oboru a certifikovaný s mnohaletými zkušenostmi a celou řadou spokojených klientů, protože až teprve vycvičený pes je vizitkou dobrého instruktora!

Podrobné informace:

Kurzy probíhají celoročně, cílem výcvikového kurzu je mít psa ovladatelného pro běžný život – odstraňování nežádoucího chování (skákání po lidech, …) a výcvik poslušnosti, jejímž cílem je mít psa přivolatelného od lidí, dítěte, od zvěře, od jedoucího auta, od jiných psů  apod. V těchto kurzech Vás naučíme jak se psem správně cvičit, komunikovat, zacházet, kdy a jak vhodně chválit či trestat, jak reagovat v různých situacích a jak navázat harmonický vztah. Cílem je, aby Vám život se psem přinášel jen samou radost místo starostí.

Kurzy základní poslušnosti mám záměrně postavené spíše do praktického využití všech cviků, nejde mi o striktní zkouškovou poslušnost ale o použitelnost psa v praxi. Podle mého názoru je poslušnost psa základem k  jednoduššímu a pohodovějšímu životu. Je lepší si dát práci s naučením pořádných základů, jako je v první řadě přivolání psa a odvolání od jiných psů a lidí, základ zůstaň a chůze u nohy, než pak celý život psa chodit pouze na vodítku a při každém vypuštění z vodítka řešit případný utěk a další nepříjemnosti.

V kurzech základní poslušnosti se učí základní ovladatelnost psa:

 • přivolání (musí být 100% – pes musí být odvolatelný od jedoucího auta, od druhého psa, slepice…)
 • zařazování k noze
 • sedni, lehni
 • chůze u nohy
 • obraty u nohy za chůze
 • obraty u nohy na místě
 • odložení (zůstaň)
 • překážky

Je možno dojet na výcvik poslušnosti, poskytnout radu nebo pomoci s konkrétním výcvikovým problémem také k vám domů –  cena dle domluvy.

Kurzy základní poslušnosti vždy začínají INDIVIDUÁLNĚ – začíná se vždy samostatně, tedy výcvikář + psovod se psem, až pes zvládne základní poslušnost sám, přechází do skupiny. V tomto je rozdíl mezi klasickým kynologickým cvičištěm, kde jdete rovnou do skupinky bez vysvětlení samotných základů a naší psí školou, kde Vám nejprve výcvikář vysvětlí, ukáže a naučí základní ovladatelnost a teprve s tou můžete přejít do skupinky.

Skupinky – ve skupině se pes naučí to nejdůležitější – poslouchat v přítomnosti ostatních psů a lidí, v rušném prostředí. Do skupiny pak pejsek dochází do té doby, dokud nemá všechny cviky stoprocentní. Skupinky jsou dvě – první je štěňěcí (tzv. začátečníci), kde si pejsci upevňují cviky, které zvládali na individuálních lekcích, mezi ostatními psy. Druhá skupinka jsou pokročilí, zde už pejsci zvládají těžké cviky, přivolání bez vodítka, chůze u nohy bez vodítka, dlouhodobé odložení s velmi rušivými vlivy apod. Jen na Vás už záleží, za jak dlouho se dostanete do pokročilé skupinky – záleží na tom jak pilně budete cvičit a dodržovat všechny pravidla výcviku, kterými vás výcvikář provede.

Na výcvikovou lekci si sebou vezměte: dostatek pamlsků, v teplém počasí misku a vodu, krátké vodítko, dlouhé vodítko (5-10 m), obojek – ne postroj, hladového pejska, vhodné oblečení.

Podmínky: Platbu je možno provést hotově nebo na účet: 670100-2208386845/6210 (do zprávy pro příjemce vždy piště jméno a plemeno psa). Na vyčerpání 10 lekcí je limit 3 měsíce. Důležitá je pravidelná docházka jednou až dvakrát týdně. Domluvené hodiny je třeba omlouvat alespoň 8 hodin dopředu, aby ji mohl ještě využít jiný klient. Neomluvená hodina – i ve skupině – se započítává. Platba za nevyčerpané lekce je nevratná. Do kurzu přijímáme pejsky jakékoliv rasy a věku od 3 měsíců. Zpravidla čím dříve s pejskem začnete cvičit, tím snadněji vám to půjde a vyhnete se pozdějšímu přeučování zlozvyků.

Zájemci mohou po absolvování kurzu splnit se psem zkoušku ZZO popř. ZOP. Dále mohou pokračovat směrem na sportovní výcvik – stopa, poslušnosti, obrana, nebo směrem na agility, popř. na myslivecké zkoušky a podobně.

Na první lekci je třeba:

 1. zavolat a domluvit se na termínu – individuální lekce jsou vždy dle domluvy, lze tedy dopoledne i odpoledne, v pracovní dny i o víkendu
 2. vzít sebou vše potřebné, hlavně pamlsky, a dlouhé vodítko
 3. po skončení první lekce se vyřizují platby a domlouvá se další termín

Místo výcviku:

Výcvik psů je prioritně prováděn na cvičištích v Ostravě a Havířově (když se budete objednávat na první lekci, mějte už rozhodnuto, na které chcete přijít). Je také možno dojíždět dle domluvy za klientem do jeho prostředí. Cena výcvikové lekce se pak určuje v závislosti na vzdálenosti a náročnosti výcviku. Je také možno na přání klienta psa nechat vycvičit výcvikářem a předat psa vycvičeného.

Kurzy vede instruktor

 

Zkušenosti: 20 let     tel.: 724 070 823      Email: info@bestagility.cz

 

Výcviku psů se věnuji od 12 let, profesionálně od začátku studia na vysoké škole. Mým prvním psem byl voříšek Peggy, s ní jsem se naučila, jak důležitá je pro každodenní život se psem základní poslušnost, vzájemné porozumění a důslednost při výcviku. Dále mě naučila, jakou podstatu má v psích sportech správná motivace a každodenní fyzická příprava. Nejvíce jsem ale pochopila, jak velké je štěstí potkat správného výcvikáře, který umí vše vysvětlit, předvést a učí nejen psa, ale hlavně mě jako psovoda, protože my lidé jsme většinou ten nejslabší článek.

 

MOTTO:
Pouze zkušený výcvikář může dosahovat výborných výsledků, pouze nezkušený výcvikář měří všechny psy jedním metrem. Každý pes je originál.

HLEDÁTE PROFESIONÁLNÍ VÝCVIK VAŠEHO PSA?